Najbardziej historyczne zwycięstwa w Arsenale

football

Arsenal 7-0 Slavia Prague, październik 2007

Ta gra w fazie grupowej pozostaje największą wygraną w krótkiej historii stadionu Emirates i jest jednym z dwóch meczów na tej liście, na których goli Theo Walcott. Przy tej okazji dołączył do Cesc Fabregasa, zdobywając mocne uderzenie, gdy Kanonierzy przebrnęli w niezapomniane zwycięstwo nad czeskim strojem. Było to legendarne zwycięstwo dla FC Arsenal, takie jak znalezienie nowego kasyno bez depozytu dla wielkiego miłośnika gier hazardowych.

Standard Liege 0-7 Arsenal, listopad 1993

Ten pucharowy Puchar Zdobywców Pucharów był największą wygraną w historii Arsenalu. Zastanawiając się nad grą, menedżer George Graham powiedział w The Independent: „To było zapierające dech w piersiach przedstawienie, szczególnie przez trzech chłopaków z przodu. Za każdym razem, gdy szliśmy do przodu, wyglądało to tak, jakbyśmy strzelali.” Ostateczny łączny wynik na obu nogach był nieco przekonujący 10-0 do Arsenalu.

footballArsenal 11-1 Darwen, styczeń 1932

Ten remis FA Cup był największą wygraną w historii ukochanego stadionu Highbury Arsenalu. Jest to jedna z czterech okazji, w których Arsenal zdobył swoje punkty w podwójnych liczbach w Pucharze Anglii.

Arsenal 7-0 Everton, maj 2005

To wciąż jest najwyższe zwycięstwo Arsenalu w erze Premier League. Mecz był szczególnie zapadający w pamięć dla występu Dennisa Bergkampa; cofnął lata, aby stworzyć trzy pierwsze z siedmiu bramek Arsenalu.

Arsenal 12-0 Ashford United, październik 1893

To ważne zwycięstwo miało miejsce w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Pucharu Anglii. Ashford United to niewielki zespół z Kent, założony w 1880 roku, który grał w piłkę nożną na Godinton Road w Ashford. Zamknęli się w 1906 roku, a klub XXI wieku o tej nazwie jest teraz niewiele więcej niż klubem młodzieżowym.

Czytanie 5-7 Arsenal, październik 2012

football

Ten mecz Pucharu Ligi gwarantuje włączenie, ponieważ był konsekwencją niezwykłego powrotu. W pewnym momencie gry Arsenal miał cztery gole, zanim rozpoczął niezwykłą misję ratunkową, zainspirowaną hat-tricka Theo Walcotta.

Aston Villa 1-7 Arsenal, grudzień 1935 r

Wynik ten nadal jest największym wygranym Arsenalu w lidze. Niesamowicie Ted Drake zdobył wszystkie siedem bramek Arsenalu. To jest najwyższy wynik w pojedynczej grze dla każdego gracza ligi piłkarskiej.

Inter Mediolan 1-5 Arsenal, listopad 2003

Jest to największa wygrana z Arsenalu, jaką kiedykolwiek udało się uzyskać w Lidze Mistrzów i która charakteryzuje się wysoką jakością opozycji, którą pokonała Arsene Wenger. Thierry Henry strzelił dwa gole, gdy Arsenal rozebrał drużynę, w tym Javiera Zanettiego, Francesco Toldo i Christiana Vieri.

soccer

Arsenal 12-0 Loughborough, marzec 1900

To było 115 lat temu, że Woolwich Arsenal osiągnął niesamowity wynik pokonując Loughborough 12-0. Wygrana była w rzeczywistości aktem zemsty: w 1896 roku Loughborough zadał 8-0 wbijanie Kanonierów. Ta płyta do dziś stanowi największy margines porażki Arsenalu.

Arsenal 9-1 Grimsby, styczeń 1931 r

Zwycięstwo Arsenalu 9-1 nad Grimsby Town w 1931 roku było największą wygraną ligową, jaką udało się uzyskać w Highbury. Ten mecz był właściwie początkiem dziewięcio-pojedynkowego pojedynku, który popchnął Kanonierów do mistrzostwa pierwszej ligi.